Aktualności arrow Aktualności
22.11.2024.
 
Menu
Organizacja
Firmy członkowskie
Materiały do pobrania
Logowanie
Statystyki
Aktualności
Module Type Package (MTP)
07.05.2023.

MTP

Description:
Faster and Easier Systems Integration with MTP
Plug & operate autonomous machines with the Module Type Package Standardized interfaces and the semantic description of autonomous machines enable the flexible orchestration of autonomous machines and Process Equipment Assemblies (PEAs) into a modular system. The “Module Type Package (MTP)” technology, which was developed jointly by NAMUR, ZVEI and PNO, opens up new dimensions of system flexibility and interoperability..
More info:
MTP/a>.

 
omlox - the standard for locating technologies
07.05.2023.

omlox

Description:
omlox - the standard for locating technologies
Localization technologies are increasingly used in industrial manufacturing. Omlox is an open standard for precise real-time indoor localization system. It specifies open interfaces for an interoperable localization system that enable industry to use a single infrastructure with different applications from different providers. As the same infrastructure is used, it lowers the Total Cost of Ownership (TCO) enabling easy integration of different applications. One key trait of omlox is that it allows for cyber-physical facilitation, combining the integration of industrial software and hardware solutionsin one common ecosystem.
omlox enables unified access to location data
With the ability to integrate software such as Manufacturing Executive System (MES), asset tracking, and navigation with anti-collision, along with hardware such as drones, AGVs, and loading trucks within the domain of localization – omlox is setting a new benchmark in Industrie 4.0. Omlox enables interoperability and flexibility for different trackable providers within single or multiple tracking zones, which is achieved through two core components: omlox hub and omlox core zone.
More info:
omlox.

 
PROFINEWS App
07.05.2023.

PROFINEWS App
PI´s brand new mobile app for iPhone, iPad and Android - Download now for free:
PROFINEWS App.

 
PROFINET Test Bundle
15.02.2023.

PROFINET Test Bundle

Description:
The PROFINET Test Bundle supports the development of PROFINET interfaces for field devices and controllers. It can be used as a means for preparation of the mandatory certification for PROFINET devices.

This bundle contains
RT-Tester (ART),
IRT-Tester (SPIRTA),
TEDCheck,
Security Level 1 Tester,
Test Specification PN devices,
PN Specification,
all PN relevant Guidelines,
Test cases for all RT-/IRT-/Security Level 1- tests,
GSDML specification and
GSD-Checker.

The goal of this test system is to have all the necessary documents and test systems for RT and IRT and Security Level 1 (NetLoad) combined in one bundle with all the electronic test cases to be performed during a certification test.

This Test Bundle V2.43.1 Release shall be used for certification test of a device and/or a controller of Conformance Classes A and B and a device of Conformance Class C.


You will find the pilot version here:
PROFINET Test Bundle.

 
Coś więcej niż Switch, PROmesh P10 od Indu-Sol
06.03.2022.
Przekonaj się jak działa pierwszy na rynku Switch z zaawansowanymi funkcjami diagnostyki okablowania.

Dostęp do wersji demo web interfejsu Switcha PROmesh P10: https://p10demo.indu-sol.com

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego podsumowania najważniejszych informacji na temat Switcha PROmesh P10.

 
Jak działa sieć PROFINET
06.03.2022.
Na przykładzie ruchu drogowego, w prosty i przejrzysty sposób wyjaśniamy, jak działa oraz jakie są podstawowe założenia sieci PROFINET.

 
Przemiana sieci przemysłowych - Utopia czy konieczność?
06.03.2022.
Jakie są najnowsze wymaganie względem wydajności aplikacji przemysłowych? Na przykładzie ruchu drogowego wyjaśniamy na czym polega współczesna komunikacja w sieciach przemysłowych.

 
Profinews208
29.01.2022.
Szanowni Państwo,

Wiele zmian po prostu podąża za postępem. Amazon jest tego najlepszym przykładem. Ze skromnej koncepcji elektronicznej księgarni Amazon stał się największą na świecie uniwersalną firmą zajmującą się sprzedażą online, która obecnie oferuje niezliczone produkty uzupełniające, takie jak czytnik e-booków Kindle, usługi takie jak Amazon Prime z wideo na żądanie, a nawet uruchomiła własne wydawnictwo i sklepy detaliczne. Historia sukcesu, która po prostu podążała za rozwojem gospodarczym z dobrym instynktem rynkowym i w ten sposób wydobyła jak najwięcej z firmy – ekonomicznie i przyszłościowo.

Tą drogą mogą podążać także inne firmy. Aby zoptymalizować produkcję i być w stanie niezwykle elastycznie reagować na wymagania klientów, firmy posiadające zakłady zautomatyzowane przemysłowo są uzależnione nie tylko od rozwoju gospodarczego, ale także od postępu technicznego. Duże ilości danych (big data), wysokowydajna komunikacja (5G), systemy przechowywania i zarządzania, takie jak przetwarzanie w chmurze są obecnie używane w wielu branżach. Innymi słowy: nadszedł Przemysł 4.0 i cyfryzacja.

Jeśli przyjrzeć się bliżej zakładom zautomatyzowanym, znajdziemy serce zakładu, system komunikacji, który jest przykładowo obsługiwany przez PROFINET. To miejsce, w którym można zadać pytanie, co się zmieniło? Należy mieć nadzieję, że dużo, ponieważ zdrowa zmiana zaczyna się od środka.

Aby sieć działała sprawnie pomimo dużego, czasami nieregularnego ruchu danych, a także działała niezawodnie pod względem bezpieczeństwa, jej struktury muszą zostać do tego dostosowane. Pułapki i proste rozwiązania w tym zakresie wyjaśniono w skrócie w filmie „Sieci przemysłowe w okresie przejściowym – utopia czy konieczność?” przygotowanym przez Indu-Sol. Posługując się prostą analogią do osiedla przemysłowego z fabrykami i drogami, publiczność doświadcza przekształceń sieci produkcyjnej, która na początku jesta izolowana (homogeniczna) w wysoce powiązany system różnych sieci OT (heterogenicznych), aż do punktu połączenia z IT, WWW i innymi systemami ERP (konwergentnymi), a docelowo wszystko razem jest w stanie działać sprawnie.



Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews208.
 
Profinews207
19.12.2021.
Szanowni Państwo,

Po sukcesie pierwszego międzynarodowego webinarium PROFINET, stało się jasne, że istnieje zapotrzebowanie na więcej tego typu webinariów.

Dlatego też kolejne webinarium poświęcone jest tematyce certyfikacji urządzeń PROFINET i skierowane jest w szczególności do twórców produktów i testerów systemów w firmach, ale także do zainteresowanych stron z istniejących laboratoriów testowych PI i centrów testowych.

Data: 18 stycznia 2022 r.
Sesja 1: 8-11AM CET
Sesja 2: 5-8PM CET
Koszt: Darmowy
Lokalizacja: Online

Zarejestruj się teraz

Oprócz wymiany doświadczeń z ekspertami ds. certyfikacji z różnych firm, mogą Państwo również oczekiwać na nasze ekscytujące treści. Będą się one koncentrować na następujących siedmiu głównych tematach:

- Przegląd procesu certyfikacji i certyfikatów
- PROFINET system testowy ART wraz z demonstracją na żywo
- Test urządzenia i sterownika
- Test IRT przy użyciu SPIRTA
- Test obciążenia sieci za pomocą SL1 Tester
- Tworzenie własnych przypadków testowych
- Testowanie profili aplikacji (PROFIsafe, PROFIenergy, PROFIdrive)

Ten warsztat jest obowiązkowym punktem programu dla każdego, kto jest w trakcie tworzenia własnych scenariuszy testowych lub chce lepiej zrozumieć proces certyfikacji PROFINET!

Zarejestruj się już dziś

Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews207.
 
Profinews206
21.11.2021.
Szanowni Państwo,

We współczesnych zakładach produkcyjnych obecność robotów rośnie z dnia na dzień. Są one często rozmieszczone, wraz z innymi maszynami, w komórkach, z których każda przeznaczona jest do innego etapu procesu produkcyjnego. Komórka robota składa się zazwyczaj ze sterownika robota (RC), ramienia robota, dedykowanej kasety z interfejsem człowiek-maszyna (HMI) oraz oprogramowania inżynierskiego wykorzystywanego do programowania robota. Wszystkie cztery elementy są zazwyczaj dostarczane przez jednego dostawcę. Tymczasem cała linia produkcyjna jest zarządzana oddzielnie przez jeden lub więcej programowalnych sterowników logicznych (PLC). PLC współdziała z RC aby zsynchronizować cały proces.

Problem z tą konfiguracją polega na tym, że użytkownik końcowy często posiada wiele robotów różnych producentów, które muszą współpracować ze sterownikiem PLC. Jest to dość trudne, ponieważ każdy producent ma swój własny sposób programowania. Programowanie jest realizowane za pomocą biblioteki dostarczanej przez dostawcę. Każda biblioteka jest zastrzeżona i inna dla każdego producenta robotów. Ogólnie rzecz biorąc hamuje to niezależność poprzez promowanie uzależnienia od dostawcy i znacznie zwiększa złożoność programowania robotów.

Celem nowego "Standardowego Interfejsu Komend Robota" jest stworzenie jednego interfejsu pomiędzy sterownikiem PLC a robotami RC. Pozwoliłoby to wyeliminować unikalne biblioteki poszczególnych producentów robotów i ustandaryzować programowanie we wszystkich markach. Oprócz standaryzacji poleceń ruchu pomiędzy PLC i RC istnieją dodatkowe korzyści, takie jak możliwość obsługi ramienia robota przez użytkownika końcowego za pomocą HMI podłączonego do PLC w taki sam sposób, jak w przypadku dedykowanego HMI dostarczonego przez producenta robota. Interfejs może również pozwolić na zbieranie informacji diagnostycznych z RC i ramienia robota w standardowy sposób.

Chociaż obecnie standard jest implementowany w sieci PROFINET, to może działać w dowolnym protokole komunikacyjnym. Interfejs może być równie dobrze zaimplementowany w OPC UA lub innym protokole przemysłowego Ethernetu. Prace nad standardem prowadzone są przez największych producentów robotów na świecie: ABB, Comau, Epson, Fanuc, Jaka, Kawasaki, Kuka, Nachi, Panasonic, Stäubli, TM Robot, Yamaha, Yaskawa i innych.

Do udziału w tym przedsięwzięciu zapraszamy również producentów sterowników PLC. W trzecim kwartale 2021 roku specyfikacja została w pełni napisana i jest obecnie poddawana przeglądowi przez PI w celu przygotowania do publicznego wydania. Standardowy Interfejs Komend Robota jest włączany i dobrze pasuje do szerszego portfolio technologii PI: PROFIBUS, PROFINET, IO-Link i omlox. Jest to kolejny krok w ewolucji organizacji, która skupia się wyłącznie na komunikacji danych i pomaga przyspieszyć digitalizację w całym przemyśle.

Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews206.
 
Profinews205
16.10.2021.
Szanowni Państwo,

Wdrażanie przyszłościowej technologii zależy od koncepcji integracji i opartych o nią specyfikacji dla wielu różnych urządzeń pochodzących od różnych producentów. Umożliwia to użytkownikom spełnianie stale rosnących wymagań dotyczących wydajności i opłacalności, a także sprostanie nowym wyzwaniom cyfryzacji w systemach i maszynach. Aby takie wdrażanie było proste i płynne, wymagane jest konsekwentne zapewnienie jakości urządzeń związane z ich pełną certyfikacją.

Właśnie dlatego społeczność PI (PROFIBUS & PROFINET International) poważnie angażuje się w ciągły rozwój narzędzi testowych do certyfikacji PROFINET – narzędzi, które są teraz dostępne w pakietach testowych w nowych, bieżących wersjach.

Dzięki nowej wersji pakietu testowego PROFINET osiągnięto kolejny kamień milowy na drodze do pełnej automatyzacji testów. Pakiet testowy obejmuje między innymi automatyzację przypadków testowych kontrolerów oraz ocenę sekwencji testowych MRP. Dodatkowo mamy przystosowanie narzędzia do aktualnej wersji Windows 10, czyli 20H2.

Dzięki temu pakietowi testowemu laboratoria testowe PI przeprowadzają jednolite testy na całym świecie. Ponieważ pakiet jest dostępny dla każdego członka PI, możliwe jest idealne przygotowanie się do oficjalnej certyfikacji. Korzystając z otwartego interfejsu, narzędzia testowe i powiązane przypadki testowe – lub przypadki zdefiniowane na zamówienie – można zintegrować z pakietem jako część procesu rozwoju u producentów.

PI udostępnia pakiety próbne na wczesnym etapie, aby producenci mogli rozpocząć prace nad nowymi tematami. Pakiety próbne koncentrują się na jednym aspekcie technologicznym lub funkcji i zapewniają odpowiednio ukierunkowane narzędzia oraz przypadki testowe. Umożliwia to producentom testowanie początkowych funkcji swoich produktów w fazie rozwoju i daje zespołowi ds. testów PI wczesną informację zwrotną na temat nowego systemu testowego.

Z tego samego powodu dostępny jest pakiet testowy TSN, który testuje synchronizację i funkcje RSI. Przypadki testowe PA Profile V4, takie jak mapowanie adresów, uruchamianie, bloki fizyczne i FlowTB są uruchamiane przy użyciu indywidualnych próbnych pakietów testowych PA.

Zawartość tych pakietów jest stale dostosowywana i rozszerzana poprzez proces ustalania priorytetów zaległości, tak aby pełny zakres testów mógł być wykorzystany do testów certyfikacyjnych w późniejszym terminie, po dokładnej weryfikacji. Pakiety próbne są aktualizowane co kwartał i udostępniane do pobrania ze strony internetowej PI.

Kluczowym krokiem znanym każdemu producentowi jest stworzenie i przetestowanie pliku opisującego urządzenie (GSD). Dostępna jest również nowa wersja narzędzia GSD Checker, która jest zgodna ze starszymi, jak i z obecną wersją specyfikacji GSD. Do uporządkowanego i łatwego w obsłudze widoku parametrów, dołączony został edytor XML służący do jednoczesnej integracji zmian w GSD. Edytor posiada funkcję sprawdzania poprawności pliku, a co za tym idzie wyświetla wszelkie znalezione błędy. Nowy kontroler GSD działa bez konieczności instalacji.

Narzędzia te umożliwiają producentom efektywne opracowanie urządzeń PROFINET i przygotowanie do ich certyfikacji. Daje to użytkownikom wysoki stopień interoperacyjności, pozwalając im na skoncentrowanie się na wdrażaniu kolejnych funkcji systemu i maszyny. Doświadczenie pokazuje, że jakość musi być testowana. PI zapewnia narzędzia do wykonania tego zadania.

Więcej informacji na temat PROFIBUS i PROFINET znajdziecie w najnowszym numerze Profinews205.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 296